طراحی جعبه شیرینی تاثیرگذارترین عامل در جذب مشتری و فروش محصول می باشد. البته در تولید جعبه شیرینی باید ویژگی های دیگری مانند نوع چاپ جعبه شیرینی، بسته بندی بهداشتی، کیفیت و جنس جعبه نیز در نظر گرفته شود.

در حال حاضر بسته بندی برای هر کالایی در عرضه صحیح محصول جایگاه خاصی دارد. شیرینی جات نیز باید در بسته بندی های جذاب و زیبا قرار گیرند تا مشتری از بهداشتی بودن آن مطمئن شده و علاوه برآن به دلیل بسته بندی شیرینی شکیل آن را خریداری نماید.

انواع چاپ برای طراحی جعبه شیرینی

از طرح ها با ابعاد متفاوت و کیفیت متنوع در تولید انواع جعبه شیرینی مانند جعبه کوکی، جعبه کیک، جعبه کاپ کیک، جعبه شکلات استفاده می شود.

انواع چاپ جعبه شیرینی شامل چاپ اختصاصی، چاپ زیره و چاپ رویه جعبه شیرینی می باشد. این مدل ها دارای ویژگی های خاصی هستند که در این مقاله به معرفی آن ها می پردازیم.

۱.چاپ اختصاصی روی جعبه شیرینی :

شیرینی جات از دسته مواد خوراکی است که در همه سال و به مناسبت های مختلف مشتریان زیادی دارد. بنابراین برای افزایش رضایت مشتری علاوه بر حفظ کیفیت باید جعبه بسته بندی شیرینی نیز دارای کیفیت و زیبایی منحصربفردی داشته باشد. مشتریان مختلف برای خرید مقدار شیرینی نیازهای متفاوتی دارند؛ بر این اساس تولید جعبه شیرینی در اندازه های نیم کیلویی، یک کیلو، یک و نیم و دو کیلویی در کارخانه های کارتن سازی انجام می گیرد. شکل های مستطیلی و مربعی برای طراحی و تولید جعبه های بسته بندی شیرینی در نظر گرفته می شود.

به منظور بسته بندی انواع دسرهای تولید شده در شیرینی پزی ها، چاپ جعبه شیرینی به شکل یکپارچه صورت می گیرد. برای تولید و طراحی روی جعبه‌شیرینی مراحل امباس، طلاکوبی و تیغ زنی انجام می گردد.

برای چاپ جعبه شیرینی به شکل افست و روکش سلفون با ویژگی نقره کوب و طلاکوب از یک تا چهار رنگ به کار می رود. متداول ترین نوع چاپ برای تولید و چاپ روی بسته بندی شیرینی، چاپ افست است که دارای هزینه مناسبی می باشد. همچنین برای طراحی روی جعبه شیرینی از انواع دیگر چاپ مانند چاپ سیلک و یا طلاکوب و نقره کوب بهره گرفته می شود.

در تعیین قیمت جعبه شیرینی مواردی مانند دستمزد چاپ و تیغ زنی و قیمت مقوای استفاده شده در نظر گرفته می شود.

۲.چاپ رویه در طراحی بسته بندی شیرینی :

رایج ترین چاپ رویه جعبه شیرینی در کشور ما با استفاده از مقوای پشت طوسی انجام می شود؛ در حالی که از لحاظ دستورالعمل های بهداشتی چاپ روی این نوع مقوا مناسب نمی باشد. البته در حال حاضر مقوای ایندربرد جایگزین مقوای پشت طوسی در طراحی بسته بندی شیرینی شده است و تا حدی مشکلات مربوط به استانداردهای بهداشتی رفع شده است. برای اطمینان از بهداشتی بودن کامل جعبه شیرینی کشیدن سلفون بر روی آن توصیه می گردد.

 

طراحی جعبه شیرینی

۳.چاپ زیره جعبه شیرینی

انواع زیره برای تولید جعبه شیرینی می تواند بسیار خلاقانه و زیبا طراحی شود تا جذابیت محصول را برای مشتری دو چندان نماید. برای چاپ زیره جعبه شیرینی در ابتدا آرم قنادی بر روی مقوای مخصوص چاپ شده و در مرحله بعد برای استحکام بیشتر بسته بندی شیرینی این مقوا بر روی مغذی لمینت قرار داده می شود.ما در مقاله ای دیگر به طور کامل به طراحی لمینت پرداخته ایم.

برای جلوگیری از تماس شیرینی با  سطح مقوا و رعایت اصول بهداشتی در چاپ جعبه شیرینی، روی مقوا سلفون کشیده می شود. تولید و عرضه زیره جعبه شیرینی به صورت کیلویی انجام می گردد.

برای طراحی بسته بندی شیرینی باید به چه نکاتی توجه کرد؟

طراحی روی جعبه شیرینی باید دارای ویژگی های مهمی باشد که بتواند نیاز تولید کننده و مصرف کننده را در حد مطلوبی برآورده کند. در اینجا نکاتی را پیرامون چاپ جعبه شیرینی و چگونگی بسته بندی شیرینی بیان می کنیم.

طراحی جعبه شیرینی

۱.طراحی زیبا و حرفه ای آرم قنادی است که وسیله ای برای تبلیغ شیرینی فروشی است و باعث شناساندن آن قنادی به مشتریان می گردد.

۲.در طراحی جعبه شیرینی باید اصل سادگی را رعایت کرد. زیرا چاپ انواع نوشته ها و طرح های گوناگون روی جعبه بسته بندی شیرینی می تواند روی مشتری تاثیر منفی داشته باشد.
۳.استفاده از رنگ های مناسب برای طراحی روی جعبه شیرینی بسیار اهمیت دارد باید از نظر روانشناسی رنگ های به کار رفته بررسی شوند.

۴.درج و چاپ آدرس و شماره تماس قنادی بر روی جعبه شیرینی برای فروشندگانی که تمرکزشان بر روی فروش بیشتر است؛ اهمیت دارد.

تولید و طراحی بسته بندی شیرینی خانگی

برای فروش و عرضه شیرینی خانگی نیز می توان بسته بندی ویژ ه ای در نظر گرفت و طراحی روی جعبه شیرینی پیاده سازی کرد. استفاده از طرح های زیبا و چاپ محتوای مهم روی جعبه و کارتن شیرینی خانگی می تواند برای تولید کننده یک تبلیغ ارزان قیمتی محسوب شود. زیرا بدون هزینه اضافی و تنها با چاپ کارتن بسته بندی شیرینی مناسب به مشتریان معرفی می گردد. برای طراحی بسته بندی خلاقانه و جذاب پیشنهاد میکنیم مقاله طراحی جعبه خلاقانه  و طراحی انواع بسته بندی و جعبه را مطالعه کنید.

طراحی بسته بندی شیرینی فانتزی برای فروش بیشتر

طراحی جعبه شیرینی فانتزی برای فروش بیشتر

برای تولید و طراحی جعبه بسته بندی فانتزی برای شیرینی ها از طلاکوب های مخصوص و خیلی بزرگ استفاده می شود که می تواند جلوه جذابی را روی بسته بندی شیرینی ایجاد کند. یکی از روش های جدید برای چاپ جعبه شیرینی فانتزی، استفاده از جعبه های هاردباکس است که به طور چشمگیری توانسته در جلب توجه مشتریان موثر باشد.

تولید جعبه شیرینی فانتزی با جعبه شیرینی معمولی از لحاظ قیمت و تعداد تیراژها تفاوت دارد. در طراحی روی جعبه شیرینی فانتزی می توان از انواع روکش ها (گالینگور) در رنگ های متنوع استفاده کرد.شما میتوانید علاوه بر طراحی بسته بندی جعبه  شیرینی از طراحی لیبل نیز برای تبلیغ و بازار یابی حرفه ای محصولات خود استفاده کنید. برای آشنایی بیشتر با طراحی لیبل مقاله مربوط به نکات طلایی در طراحی لیبل را مطالعه کنید.

سخن پایانی

در این مقاله در مورد بسته بندی و طراحی روی جعبه شیرینی و تاثیر آن در جذب مشتری و فروش محصول صحبت کردیم. نکات مهم و اثر گذار طراحی زیبا روی جعبه شیرینی را یاداور شدیم و انواع چاپ های استفاده شده برای چاپ جعبه شیرینی را معرفی نمودیم و همچنین در مورد تاثیر بسته بندی شیرینی خانگی و طراحی جعبه‌شیرینی فانتزی نکاتی را بیان کردیم. در ادامه انواع نمونه های جعبه شیرینی دارای طرح های متنوع که در گلبرگ دیزاین طراحی می شود را برای شما مخاطبان و مشتریان محترم قرار داده ایم.

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image