یکی از مهم ترین ویژگی و خصوصیات یک محصول، بسته بندی آن می باشد. بسته بندی علاوه بر بحث زیبایی و جلب توجه مشتری، در زمینه نگهداری محصولات نیز کاربرد بسیاری دارد. همین موضوع سبب شده است که مدیران سازمان های مختلف به دنبال شرکتی با سابقه طولانی و نمونه کارهایی با کیفیت بالا بگردند تا با خیالی راحت، طراحی بسته بندی جعبه محصولاتشان را به آن بسپارند.

اما یک طراحی حرفه ای چه ویژگی هایی دارد و یا به زبانی ساده تر، برای انتخاب یک شرکت حرفه ای به چه نکاتی باید توجه کنیم. عوامل زیادی در این زمنیه دخیل می باشند به همین دلیل سعی ما این است که تنها به بررسی چند نمونه از مهم ترین موارد در این زمینه بپردازیم. بدیهی است متناسب با خصوصیات محصولات، برخی عوامل از اهمیت بیشتری برخوردار می باشند.

تنوع بیشتر در طراحی بسته بندی، انتخاب آسان تر

یکی از نکات مهم هنگام سفارش طراحی جعبه (نکات مهم در طراحی جعبه) این است که در برخی موارد مشتری به درستی نمیداند که به دنبال چه چیزی می باشد. این در صورتی است که برخی از مدیران سازمان ها و شرکت ها به خوبی از خصوصیات جعبه ای که قصد سفارش را دارند آگاه می باشند. در مورد اول مشکلی که پیش می آید این است که به دلیل عدم بیان انتظارات توسط سفارش دهنده، بسته بندی محصولات تولید شده مورد تایید شخص نیست.

طبیعی است که مدیران سازمان های مختلف سررشته زیادی از بسته بندی های مختلف نداشته باشند و به همین دلیل در هنگام سفارش با مشکل رو به رو شوند. با این وجود اگر برای سفارش بسته بندی محصولات خود به شرکتی مراجعه کنید که تنوع زیادی در طراحی بسته بندی جعبه داشته باشد؛ به سادگی و بدون هیچ مشکلی قادر خواهید بود بسته بندی مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

نمونه کار، عاملی موثر جهت انتخاب شرکت

هنگامی که قصد همکاری با شرکتی در حوزه طراحی بسته بندی را دارید، مهم ترین عاملی که باید به آن توجه کنید نمونه کارهای آن شرکت می باشد. مطمئنا شرکتی که نمونه کارهای مناسب و البته متنوعی داشته باشد، مناسب برای همکاری طولانی مدت است.

با این وجود توجه داشته باشید که شرکت مورد نظر علاوه بر نمونه کار، سابقه درخشانی نیز در زمینه طراحی بسته بندی جعبه داشته باشد. ترکیب این دو عامل با یکدیگر( نمونه کار متنوع و سابقه درخشان) می تواند به شما تضمین یک طراحی با کیفیت را بدهد.

در زیر برخی از نمونه کارهای چاپ فلکسو، که توسط گلبرگ دیزاین طراحی شده را مشاهده می کنید.

 

بسته بندی محصولات

طراحی جعبه بسته بندی

طراحی جعبه حرفه ای

سفارش طراحی جعبهطراحی جعبه بسته بندی

طراحی بسته بندی جعبهطراحی بسته بندی جعبه

مشاوره، اقدامی مهم پیش از تولید نهایی

ممکن است شرکتی را پیدا کنید که ویژگی های بالا را داشته باشد اما در زمینه مشاوره، خدماتی را ارائه ندهد. در این صورت هر اندازه هم که محصولتان خوب و با کیفیت باشد، احتمال آن وجود دارد که به موفیقت چشمگیری دست پیدا نکنید. به همین دلیل همواره تاکید می شود با شرکت هایی همکاری نمایید که همان اندازه که در طراحی بسته بندی جعبه موفق هستند همان اندازه نیز در زمینه مشاوره دادن تبحر داشته باشند.

مشاوران با بررسی مواردی مانند بسته بندی های تولیدی توسط رقبایتان، مدت زمان نگهداری اجناس در بسته بندی، رنگ بندی بسته بندی و عواملی از این قبیل، به شما جهت افزایش فروش محصولاتتان کمک خواهند نمود. گلبرگ دیزاین با بهره مندی از طراحان و مشاوران خبره یکی از تیم های قدرتمند جهت و حرفه ای به حساب می آید.

اقدامات مربوط به برندینگ

پیش از بسته بندی کالا و هنگام تولید جعبه بهتر است در رابطه با اقدامات مربوط به برندینگ نیز با مشاوران شرکت مورد نظر صحبت نمایید. طبیعی است که کالای شما نمی تواند تمامی مشتریان را به سمت خود جذب نماید با این وجود در طولانی مدت حتی می توانید روی این افراد نیز تاثیر بگذارید. علاوه بر طراحی کارتن جذاب که به برندینگ کسب و کار شما کمک می کند، شما می توانید برای حرفه ای نشان دادن برند خود، طراحی ست اداری و همچنین اگر محصولات شما به لیبل نیاز دارند، طراحی لیبل حرفه ای (نکات طلایی در طراحی لیبل) را نیز در دستور کار خود قرار دهید. همچنین برای معرفی بهتر محصول خود به مشتری می توانید، طراحی کاتالوگ محصول را نیز انجام دهید، تا مشتریان بیشتری را به سمت خود جلب کنید. برای آشنایی بیشتر با کاتالوگ مطالب مربوط به کاتالوگ چیست و بایدها و نبایدهای طراحی کاتالوگ را مطالعه کنید. 

اگر اقداماتی مانند قرار دادن لوگو در مکانی مناسب در بسته بندی کالا و یا استفاده از جمله ای کوتاه اما تاثیرگذار روی جعبه به خوبی انجام شود؛ در طولانی مدت افراد بیشتری با نام شرکتتان آشنا خواهند شد. این موضوع بیشتر شامل حال افرادی می شود که محصولات شما را تهیه نکرده اند. طراحی لوگو بخشی از طراحی ست اداری است. در صورتی که می خواهید با ست اداری و اقلام موجود در آن آشنا شوید، مقالات مربوط به اصول طراحی ست اداری و مزایای استفاده از ست اداری را مطالعه کنید. 

بنابراین اگر قصد جذب مشتریان بیشتری را نسبت به گذشته دارید، حتما در زمینه برندینگ نیز فعالیت هایی انجام دهید و مطمئن باشید روزی سود این سرمایه گذاری به شما باز می گردد.

جمع بندی مبحث طراحی بسته بندی جعبه

نکات مهمی در هنگام انتخاب یک شرکت برای طراحی بسته بندی جعبه وجود دارند که در بالا به بررسی برخی از آن ها پرداختیم. با این وجود توصیه ما به شما این است اگر قصد سفارش طراحی کارتن یا جعبه را دارید به مواردی دیگر اعم از رضایت مشتریان، تعرفه های شرکت و مواردی از این قبیل نیز دقت کنید.

در پایان لازم به ذکر است که گلبرگ دیزاین با سابقه درخشانی که در همکاری با برندهای گوناگون دارد، امتحان خود را در تمامی موارد ذکر شده پس داده است. بنابراین اگر قصد دارید تا در زمانی کوتاه، بسته بندی با کیفیتی برای محصولاتتان، البته با قیمتی منصفانه، تهیه نمایید؛ در انتخاب گلبرگ دیزاین شک نکنید.

شما همچنین میتوانید برای سفارش کارتن و استعلام قیمت کارتن به سایت گلبرگ باکس مراجعه کنید. اگر محصولات شما نیاز به بسته بندی کارتنی دارند، حتما از طراحی فلکسو و طراحی لمینت برای بسته بندی محصولات خود استفاده کنید.