ست اداری به نوعی ویترین یک مجموعه یا شرکت شما است و چشم نواز بودن آن تاثیر به سزایی در اعتبارسازی و جذب مشتری بالقوه به کسب و کار شما خواهد گذاشت. از این رو، به هنگام برنامه ریزی استراتژی های توسعه و افزایش سودآوری، طراحی ست اداری را در اولویت قرار دهید.

طرح ست اداری، بیانگر شرکت شما و ارزش های سازمانیتان است. علت تفاوت آنها در هر کسب و کاری نیز همین امر است. البته چندین قالب نمونه وجود دارند که اگر به فکر صرفه جویی در بودجه بندی شرکت هستید، میتوانند برایتان کارساز باشند؛ در غیر این صورت، اگر میخواهید در دنیای رقابت بازار یک سر و گردن از دیگر شرکت ها بالاتر باشید، مخاطب بیشتری را به خود جذب کنید و درنهایت به سودآوری برسید، در این مورد صرفه جویی را کنار گذاشته و کار را به کاردانان و کارشناسان گلبرگ باکس بسپارید.

ست اداری شامل چه مواردی است؟

به زبان ساده، ست اداری همان ملزومات چاپی مجموعه یا شرکت است که در طراحی آنها به مواردی چون لوگوی شرکت، هماهنگی طراحی ست با لوگو و استفاده از رنگ بندی های مناسب و دیگر موارد مرتبط توجه می شود.

سربرگ، پاکت نامه، کارت ویزیت، کاغذ یادداشت، فاکتور، فولدر، برچسب اموال، لیبل، پاکت CD یا DVD، لیبل CD، فرم و … از جمله وسایلی اند که میتوانید با کمی چاشنی خلاقیت زیبا و شخصی سازی کنید تا نه تنها کسب و کار خود را حرفه ای جلوه دهید و مکاتبات را در قالب اداری نگه دارید، بلکه مطمئن خواهید بود مخاطب هدف برای همیشه راه های ارتباطی با شما را خواهد داشت.

طراح چگونه یک طراحی ست اداری حرفه ای و شیک را انجام میدهد؟

طراحی ست اداری حرفه ای و شیک مسئولیتی پراهمیت و حیاتی است؛ زیرا توسط آن کسب و کار و برندتان را معرفی میکنید. هر چه طرح آن حرفه ای تر و در عین حال ساده تر باشد، انتقال پیام به مخاطب هدف راحت تر و موثرتر خواهد بود. پس در آن نه زیاده روی کنید و نه کم بگذارید.

در ابتدا ارزیابی میکند قرار به طراحی برای چه شرکتی است

نتایج این بررسی به او نشان خواهد داد که شرکت، چه نوع شرکتی است و چه اهداف و ارزش های سازمانی را دنبال میکند. این امر نیازها و خواسته های آن برند از طرح ست اداری را معین خواهد کرد. با این تفاسیر، طراحی نیز آسان تر خواهد شد.

باید روی نحوه قرار دادن اطلاعات تصمیم گیری کند

اوراق اداری یا ست ها باید اطلاعات موردنیاز مخاطب را شامل شوند. اطلاعاتی چون شماره های تماس، آدرس، آدرس ایمیل و وبسایت. اطلاعات اضافی متناسب با نوع شرکت و نیاز برند متفاوت خواهد بود.

لوگو یا نشان تجاری را طراحی کند

چه صاحب یک شرکت بزرگ باشید و چه کوچک، داشتن یک لوگو یا نشان تجاری شخصی و غیرتکراری در روند اعتبارسازی و متمایز شدن از رقبا برایتان بسیار کمک کننده خواهد بود. اگر لوگو یا نشان تجاری داشته باشید که هیچ؛ اگر نه، طراح با توجه به اصول طراحی ست اداری شیک، طراحی آرم شرکت تان را نیز انجام خواهد داد تا روی سربرگ، فولدر، پاکت نامه، پاکت سی دی، لیبل CD و … قرار گیرند.

روی رنگ و فونت تصمیم گیری میکند

هر رنگ معنای مخصوص به خود را دارد و یک پیامی را به مخاطب میرساند. این امر در مورد فونت های مختلف نوشتاری نیز صدق میکند. طراح با توجه به این امر، سعی در انتخاب مناسب ترین و بهترین رنگ و فونت مینماید.

طراحی گرافیکی ست اداری به چه صورت انجام میشود؟

درست مانند دیگر طراحی های چاپی، طراح میبایست به فضای طرح ست اداری بسیار توجه داشته باشد. برای مثال، میتوانند از خطوط برای مشخص کردن محدوده طرح استفاده کنند، طرح تا لبه کاغذ یا پاکت ادامه پیدا کند یا صرفا در گوشه ای از ست اداری قرار بگیرد. در مورد رنگ ها نیز شرایط به همین شکل است. یا رنگ انتخابی پس زمینه تا لبه کارت ویزیت، پاکت یا هر وسیله دیگر ست خواهد بود، یا کناره ها بی رنگ یا رنگی متفاوت خواهند داشت.

مورد بعدی که در طراحی ست های اداری به صورت گرافیکی درنظر گرفته میشوند، شکل و شمایل طرح پس از چاپ است. در برخی از شرایط، طرح پس از چاپ در جایگاه مناسب خود قرار نگرفته یا طرح به گونه واقع شده که کناره های آن پس از چاپ کامل پرینت نخواهند شد. رعایت این امر نیز نشان دهنده حرفه ای بودن شما خواهد بود.

طراحی ست خلاقانه اصلا کار سختی نیست. تنها کافی است تا ایده های نو با اصول طراحی ست اداری ترکیب شوند. نتیجه قطعا بی نظیر خواهد بود.

طراحی ست اداری, طراحی کارت ویزیت

چرا طراحی ست اداری اهمیت دارد؟

در وهله اول، نشان دهنده ماهیت تجاری، سطح فعالیت و هویت سازمان یا شرکت شما است. به همین دلیل گفته می شود که طراحی ست های اداری یکی از تخصصی ترین موارد سفارش های گرافیکی به حساب می آید.

در دنیای رقابتی امروز برای جذب نگاه مشتریان و تبلیغ برند خود باید از خلاقیت و نگاه نو متخصصان این زمینه کمک بگیرید. به یاد داشته باشید که شما تنها یک بار این طراحی را برای شرکت و مجموعه خود انجام می دهید و قرار است تا سالیان سال با آن نمادها شناخته شوید.

زمانی که از یک ست اداری خاص و زیبا که توسط متخصص این حوزه طراحی شده، استفاده میکنید، مشتریان مجذوب نظم مجموعه شما خواهند شد. همین موضوع می تواند سبب جلب اعتماد مشتریان شود.

از طرف دیگر، کارهای شما در قالب اداری پیش خواهد رفت. نامه ها، سی دی ها، فولدر ها، کاغذ یادداشت و … که با بایدها و نبایدهای اصول طراحی ست های اداری تولید شده اند، به مخاطب نشان میدهد شما نه تنها برای مشتری یا مخاطب، بلکه برای شرکت خودتتان ارزش قائل اید.

طراحی ست اداری سربرگ

این بخش یکی از مهم ترین و پرکاربردترین قسمت های طراحی ست های اداری است. طراحی سربرگ به صورت استاندارد در سایزهای ۲۱*۲۹.۷ و ۲۱*۱۴.۸ انجام میگیرد. طرح آنها باید به گونه طراحی و چاپ شود که نه تنها ساده، زیبا و سرشار از اطلاعات مفید باشد، بلکه چشم مخاطب را نیز خسته نکند. از این رو به هنگام طراحی ست اداری سربرگ، اصول زیر را در نظر داشته باشید.

 • تعیین فونت و اندازه قلم مناسب
 • چاپ لوگوی برجسته و طلاکوب
 • ترکیب بندی لوگو و آرم
 • رنگ ساختگی طلایی ( با توجه به سفارش مشتری)
 • رنگ ساختگی نقره ای ( با توجه به سفارش مشتری)
 • هارمونی رنگ ها
 • رعایت فاصله های قبل و بعد برش
 • رعایت سادگی
 • و …

اصول طراحی کارت ویزیت و ست اداری

دیگر عنصر مهم ست های اداری، کارت های ویزیت هستند. این کارت ها در سایزهای استاندارد ۸.۹ * ۵.۸ و ۵.۵ * ۴.۸ طراحی و چاپ می شوند. متریالی که اغلب در چاپ آنها استفاده میگردند عبارتند از: گلاسه مات یا براق، کتان آلمان یا هلند، مقوای کارتی با روکش سلفون یا لمینت و …که به دو صورت عمومی و اختصاصی قابل چاپ اند.

طراحی هر بخش از ست اداری، قوانین مخصوص به خود را دارد. اصول طراحی کارت ویزیت و ست اداری نیز به همین منوال، متفاوت از دیگر اقلام است. این هنر طراح است تا علاوه بر اینکه طرح در چهارچوب اصول طراحی ست شیک و حرفه ای قرار گرفته باشد، خواسته های مشتری را نیز عملی نماید.

چاپ این موارد میتواند بر اساس طراحی لمینت، طراحی فلکسو یا دیگر متدهای چاپی باشد. پیش از چاپ، تمام این موارد با متقاضی مشورت خواهد شد تا در نهایت محصول چاپ شده، خواسته های دو طرف را برطرف سازد. خواسته های مشتری برای داشتن ست اداری مناسب و خواسته های شرکت طراحی ست اداری برای جلب رضایت مشتری خود. شرکت گلبرگ باکس به عنوان یکی از باتجربه ترین این شرکت ها، افتخار طراحی و چاپ مدرن ترین، یونیک ترین و زیباترین پاکت سی دی، لیبل CD، فولدر، کاغذ یادداشت، طراحی پاکت نامه، سربرگ و دیگر اقلام ست اداری را برای کسب و کارهای متنوع داشته است.

از جمله موارد و اصولی که در طراحی کارت ویزیت و ست اداری باید در نظر قرار بگیرند عبارتند از:

 • رعایت فاصله های قبل و بعد از برش
 • ترکیب و عنوان بندی مناسب
 • رعایت هارمونی رنگ ها
 • انتخاب فونت و سایز قلم مناسب
 • و …

طراحی ست اداری پاکت نامه

شرکت ها و سازمان ها بنا بر اقتضای کار خود مجبور به انجام مکاتبات اداری بسیاری هستند. پاکت نامه ها نیز در این بخش به کار خواهند آمد.

اوراق اداری و پاکت نامه ها نشان دهنده شخصیت و هویت سازمان یا شرکت شما خواهند بود. مخاطب توسط این موارد میتواند ارزش های سازمانی، جدیت در کار، مصمم بودن در امور شرکت و برقراری ارتباط را در شما تشخیص دهد. درواقع، این موضوع به طور مستقیم روی جلب یا عدم جلب اعتماد آن ها تأثیر می گذارد.

زمانی که شما از اوراق یکپارچه با طراحی زیبا و حرفه ای استفاده میکنید، همان مکاتبات می توانند نقش یک بازاریاب را برای شما ایفا کنند؛ زیرا کمک می کنند تا هویت شرکت شما به گونه ای معرفی شود که توجه و اعتماد طرف مقابل را جذب کند و سبب ماندگاری نام برند شما در ذهن آنها شود.

طراحی ست اداری پاکت نامه در سه نوع ملخی،A4 و A5 انجام میگیرد که هر یک از آنها، سایزهای استاندارد مخصوص به خود را دارند. ابعاد پاکت ملخی ۲۲*۱۱، ابعاد پاکت A4 در سایز ۲۳ *۳۲.۵ و ابعاد پاکت A5 در سایز ۲۳ * ۱۶ است. البته همواره امکان تغییر و شخصی سازی این ابعاد متناسب با سفارش مشتری وجود خواهد داشت. متریال مورد استفاده در چاپ پاکت نامه نیز عبارتند از: کاغذ های تحریر، گلاسه، کتان، فانتزی طرح دار، مقوایی کارتی و….

ویژگی هایی که میتوان در طراحی و چاپ پاکت نامه اجرا نمود عبارتند از:

 • چاپ در داخل و خارج پاکت ۵ رنگ همزمان
 • ساخت قالب سفارشی
 • چسب درب پاکت
 • دایکات لبه گرد
 • پاکت با طرح های خاص
 • و …

طراحی ست اداری

طراحی لوگو و ست اداری

طراحی لوگو و ست اداری برای ایجاد هویت تجاری و برند سازی یک شرکت و مجموعه الزامی است. از همین منظر، در صورتی که لوگوی شما منحصرا برای کسب و کار شما باشد، دیگر با آن نماد شناسایی خواهید شد. استفاده از آن نوعی اعتبارسازی و تبلیغ خواهد بود و این احساس را در مخاطب ایجاد خواهد کرد اهداف کوتاه مدت ندارید. بلکه احتمال قریب به یقین برای بلند مدت خود برنامه دارید و به دنبال پیشرفت و توسعه هستید.

اصول طراحی ست اداری شامل چه مواردی میشود؟

برای داشتن یک طراحی ست اداری شیک و خاص باید از طراح متخصصی که در این زمینه تجربه و مهارت لازم را دارد کمک بگیرید. نکات اصولی خاصی وجود دارد که بدون رعایت کردن آن ها نمی توانید یک ست اداری زیبا و بدون ایراد را طراحی و چاپ کنید. برخی از این نکات و موارد عبارتند از:

توجه به رنگ سازمانی

رنگ سازمانی تأثیر بسیار زیادی در شناخت و احساس مشتری نسبت به شما خواهد داشت. رنگ ها بر ناخودآگاه افراد اثر می گذارند. پس زمانی که می خواهید رنگ سازمانی خود را انتخاب کنید، نوع کسب و کار، اهداف و ارزش های سازمانی خود را در نظر داشته باشید. همواره به یاد داشته باشید رنگ بخشی از هویت و شخصیت سازمان شما خواهد شد. پس در انتخاب آن نهایت دقت را داشته باشید.

سیستم چاپ

روش های متفاوتی برای چاپ وجود دارد که هر کدام از این آنها دارای معایب و مزایای خاص خود هستند. مناسب ترین متد چاپ میتواند با توجه به تجربه طراح و نیاز مشتری انتخاب گردد. چاپ دیجیتال، چاپ افست، طراحی لمینت، طراحی فلکسو از جمله این موارد اند. البته لازم به ذکر است در تیراژ بالا عموما چاپ افست پیشنهاد خواهد شد.

طراحی و فونت ها

همواره زیبایی در سادگی است. در طراحی ست اداری نیز باید این قانون را به یاد بسپارید. استفاده از فونت های زیبا و ساده حس بهتری را به مخاطب شما خواهد داد. علاوه بر آن، اطلاعات تماس با شما به راحتی برایشان قابل دیدن است. دسترسی آسان به اطلاعات، مهمترین مورد از مزایای استفاده از ست اداری است که با این روش به آن خواهید رسید.

لوگو

لوگو مهم ترین معرف شما و شخصیت تجاری تان است؛ بنابراین باید در تمام بخش های سازمان و شرکت شما قابل دیدن باشد.

جنس اقلام

جنسی که برای تهیه اقلام ست اداری استفاده می کنید نیز اهمیت دارد. توجه کنید که جنس یا متریال مورد استفاده، نه تنها متناسب با کاربردشان انتخاب شده باشند، بلکه از کیفیت بالایی نیز برخوردار باشند.

لوگو, کارت ویزیت, سربرگ

قیمت طراحی و چاپ ست‌ اداری

هزینه طراحی و چاپ ست اداری با توجه به موارد و نکات خاصی تعیین می شود. برخی از مواردی که روی تعیین این هزینه اثرگذارند، عبارتند از:

 • جنس کاغذ
 • تعداد رنگ
 • گرماژ کاغذ
 • تیراژ چاپ
 • فرم اختصاصی و عمومی چاپ
 • و …

یکی از مهم ترین عواملی که می تواند قیمت طراحی ست اداری را تعیین کند حجم تیراژ سفارش شما است. حجم تیراژ نوع روش چاپ را تعیین خواهد کرد. در این صورت قیمت کار نیز با توجه به نوع چاپی که باید استفاده شود، تعیین خواهد شد. زمانی که شما تیراژ مورد نظرتان را تعیین می کنید، کارشناسان گلبرگ باکس مناسب ترین و مقرون به صرفه ترین روش چاپ را به شما معرفی خواهند کرد.

مورد دیگری که روی قیمت چاپ ست اداری تأثیر می گذارد، یک رو یا دو رو بودن چاپ روی سربرگ، پاکت نامه، پاکت CD، برچسب اموال و سایر اقلام ست اداری است.

برای سفارش طراحی ست اداری به کجا مراجعه کنیم؟

گلبرگ باکس با بیش از ۱۰ سال سابقه درخشان در زمینه تولید و طراحی بسته بندی جعبه و طراحی ست خلاقانه همواره در تلاش بوده تا با استفاده از مجرب ترین و خوش ذوق ترین کارشناسان این حوزه، بهترین محصولات را برای شما عزیزان فراهم آورد. برای سفارش طراحی ست اداری،طراحی لیبل، طراحی کاتالوگ، طراحی انواع بسته بندی و جعبه  از جمله طراحی جعبه شیرینی و طراحی جعبه دستمال کاغذی میتوانید همین الان با گلبرگ دیزاین تماس بگیرید. همچنین میتوانید با استفاده از فرم آنلاین استعلام قیمت، در کمتر از ۳ دقیقه از قیمت و هزینه های این کار مطلع شوید.