طراحی و ساخت جعبه یکی از مؤثرترین راه ها در تبلیغ محصول و موفقیت و ماندگاری آن در ذهن مصرف کننده است. طراحی جعبه یکی از مؤثرترین راه ها در تبلیغ محصول است. جعبه و بسته بندی، به نوبه خود دانش و تکنولوژی نگهداری از محصول به حساب می آید. طراحی جعبه و بسته بندی ایده آل به عنوان یک فروشنده خوب و موفق عمل می کند. با یک بسته بندی شیک و مقاوم می توانید محصولات را در آن ذخیره و برای انتقال، توزیع و فروش آماده کنید. جعبه ها معمولا طی مراحلی مانند طراحی، ارزیابی و تولید٬ آماده و وارد بازار می شوند.

معمولا اکثر کالاها و محصولات مختلف در اطراف ما نیاز به بسته بندی دارند مانند مواد غذایی، دارویی، بهداشتی و غیره. اصلی ترین کار جعبه و بسته بندی نگهداری و محافظت از کالای داخل آن است. جعبه ها باید دارای نشان استاندارد باشند تا با استفاده از آن به کالای داخل جعبه پی ببریم و از شرایط نگهداری آن ها مطلع شویم.

در فروشگاها، سازمان ها، لوازم خانگی و موارد دیگر برای حفظ و نگهداری بهتر و حمل آسان تر از جعبه استفاده می کنند، معمولا جعبه ها در اندازه های کوچک و بزرگ و با جنس های متنوع (کاغذ، مقوا، چوب، فلز و …) مورد استفاده قرار می گیرند.

اگر شغل و حرفه شما به گونه ای است که در آن تبلیغ کالا یا خدمات ارزشمند حرف اول را می زند، باید توجه ویژه ای به این موضوع داشته باشید

طراحی جعبه اهمیت بسیار بالایی دارد، با توجه به این نکته جعبه ها باید طراحی خاص و ویژه ای داشته باشند تا بتوانند مورد اعتماد تمامی مصرف کنندگان قرار گیرند. شما می توانید در صورت نیاز با کارشناسان گلبرگ دیزاین تماس گرفته و از مشاوره رایگان استفاده کنید.

انواع خدمات طراحی جعبه و بسته بندی

شرکت گلبرگ دیزاین طراحی انواع بسته بندی و جعبه ازجمله طراحی جعبه شیرینی، طراحی جعبه فست فود، طراحی جعبه دستمال کاغذی و طراحی جعبه مقوایی را انجام میدهد. شما میتوانید برای طراحی جعبه سایر محصولات از جمله جعبه کادو، جعبه محصولات غذایی، جعبه دارویی و جعبه شیرآلات و همچنین استفاده از خدمات طراحی کاتالوگ طراحی ست اداری و طراحی لیبل با کارشناسان گلبرگ دیزاین تماس بگیرید.

 

جعبه بسته بندی

جعبه کوچک و ساده

این جعبه شامل مواردی مانند جعبه صابون، جعبه برخی دارو ها و پمادها است. معمولا برای ساخت اینگونه جعبه ها از مقوای ۲۵۰ الی ۳۰۰ گرم، مقوای کارتنی و پشت کرمی استفاده می شود.

جعبه های متوسط

جعبه های متوسط مانند جعبه انواع پودر های لباس شویی و محصولاتی در اندازه های مشابه آن می باشد و در ساخت این نوع جعبه ها معمولا از مقوای ۲۳۰ گرم الی ۳۰۰ گرم و پشت طوسی استفاده می کنند.

جعبه های بزرگ

جعبه های بزرگ برای مواردی مانند جعبه های اسباب بازی استفاده می شود . برای ساخت این نوع جعبه ها از مقوا های ۳۰۰ گرم به بالا و معمولا پشت طوسی استفاده می کنند.

جعبه های خیلی بزرگ

جعبه های خیلی بزرگ برای نگهداری وسایل بزرگ تر طراحی و ساخته می شوند مانند جعبه های جارو برقی، مانیتور و … که معمولا روی مقوای های گلاسه یا پشت طوسی و با گرماژ حدود ۲۰۰ چاپ و روی کارتن های چند لایه لمینت می شوند.

طراحی جعبه رایگان

گلبرگ دیزاین  این افتخار را دارد که کلیه خدمات مربوط به طراحی کارتن، طراحی کاتالوگ، طراحی ست اداری را برای سازمان های خیریه بصورت رایگان انجام می دهد.

طراحی تخصصی

طراحی یک جعبه به صورت کاملا تخصصی نیاز به اطلاعات بسیار دقیق و مناسب در زمینه های مختلف طراحی و نوع دستگاه های چاپ مانند سرعت ماشین، نوع ورق برای چاپ، آنیلوکس، گرماژ کاغذ و … دارد.

طراحی جعبه شیرینی

از عوامل مهمی که در فروش یک محصول بسیار تأثیر گذار می باشد، ظاهر جعبه و بسته بندی است؛ چرا که باعث ارتباط با مشتری می شود و در نتیجه فروش بیشتر محصولات را به همراه دارد. همواره طراحی و چاپ جعبه اهمیت بسیار بالایی در میزان فروش انواع محصولات دارند و یکی از ابزار های اصلی تبلیغاتی به شمار می آید.

طراحی جعبه و بسته بندی

طراحی جعبه کادو

جعبه ها در انواع و اقسام مختلف ساخته می شوند مانند جعبه لمینتی، جعبه مقوایی، جعبه های گلاسه، جعبه های ایندربرد، جعبه های ایفولوت، جعبه های پشت طوسی و پشت سفید است. انواع جعبه ها براساس نوع و نیاز مصرف کننده در جنس، ابعاد و طرح های مختلف طراحی، تولید و به بازار عرضه می شوند.

ما در دو مقاله جداگانه طراحی فلکسو و طراحی لمینت را به صورت مفصل توضیح داده ایم از شما  دعوت میکنیم برای کسب اطللاعات بیشتر این دو مقاله را نیز مطالعه نمایید.

طراحی جعبه پیتزا

برخی از جعبه ها به صورت خاص و با ساختار متفاوتی تولید می شوند مانند جعبه های فست فود و جعبه پیتزا که معمولا شرایط ایده آلی برای فروش و عرضه محصولات به مصرف کنندگان به وجود می آورند.

طراحی جعبه های عطر

جعبه های عطر در ابعاد و اندازه های کوچک تولید می شوند، اما به خاطر با ارزش بودن جعبه ها، از گرماژ ۳۰۰ و شاید در مواردی هم بالاتر استفاده کنند. در این نوع جعبه ها معمولا مقوا از حساسیت بالایی برخوردار است، چرا که استقامت و زیبایی در این نوع جعبه ها اهمیت زیادی دارد.. اصولا طراحی حرفه ای جعبه عطر کار بسیار مشکلی است.

طراحی جعبه دستمال کاغذی

بسته بندی بعضی از محصولات مانند جعبه دستمال کاغذی بسیار مهم است، چرا که این نوع جعبه ها نمایانگر کیفیت محصول است بنا براین طراحی جعبه دستمال کاغذی زیبا و جذاب اهمیت بسیار زیادی در جلب نظرمشتری دارد.

طراحی جعبه شکلات

جعبه های شکلات باید به گونه ای ساخته شوند که علاوه بر طراحی زیبا و جذاب، بسیار خلاقانه نیز باشند. یکی از شاخصه های برجسته شرکت تبلیغاتی گلبرگ دیزاین طراحی خاص با ساختار نرم، سخت و تراکم جرمی متفاوت جعبه ها است و همواره در تلاش است تا رضایت شما مشتریان عزیز  را طراحی جعبه خلاقانه جلب کند.

طراحی بسته بندی و تأثیر آن در جلب مشتری

 • طراحی بسته بندی جعبه معمولا اولین و بیرونی ترین لایه ای است که در نگاه مشتری خودنمایی می کند. پوسته یک محتوا که در قالب طراحی بسته بندی شکل می گیرد باید متناسب با محتوای درونی آن ایجاد شود. این امر در بسته بندی جعبه ها نیز بسیار مهم است، چرا که صاحبان کسب وکار با توجه به تولید محتوا و کالایی که در اختیار دارند، جعبه متناسب با محصول خود را خریداری می کند.
 • بسته بندی جعبه ها معمولا برای کسب و کارهایی مانند شیرینی فروشی ها، تولید کننده های دستمال کاغذی، تولید کننده های کفش، تولید کننده های جعبه کادو و جعبه های فلزی، توزیع کننده محصولاتی مانند خرما، پیتزا فروشی ها و… استفاده می شوند.
 • اکثرا بسته بندی و طراحی جعبه های فلزی بازار رقابتی بسیار داغی دارند، به این دلیل که از تنوع زیادی در طرح و ابعاد برخوردار هستند و همیشه کاربرد های بسیار زیادی برای نگهداری از وسایل کوچک و بزرگ افراد دارند.
 • یکی از ظریف ترین طراحی ها؛ بسته بندی و بسته بندی و طراحی جعبه شیرینی می باشد می باشد. کیفیت عالی بسته بندی جعبه نیز باید متناسب با کیفیت شیرینی های شما باشد تا برند شما را آنگونه که شایسته آن هستید، معرفی کند.
 • در بسته بندی جعبه خرما علاوه بر طراحی خلاقانه جلد آن باید به فاکتور مهمی مانند چیدمان توجه کرد. بازی با رنگ ها و ایده های خلاقانه در طراحی بیشتر جعبه ها مانند جعبه خرما می تواند تاثیر فراوانی در فروش شما داشته باشد.
 • استفاده از برخی رنگها مانند رنگ های قرمز در طراحی و بسته بندی جعبه پیتزا بسیار اشتها آور است و تمایل مشتری را به خوردن پیتزا بیشتر می کند.
 • در بسته بندی جعبه های کفش می توانید از طرح ها و خلاقیت هایی مثل تغییر شکل دادن جعبه ها به صورت مکعب مستطیل استفاده کنید، این کار علاوه بر اینکه مارک مورد نظرتان را معرفی می کند همچنین حالت هایی بسیار شیک و فانتزی برای فروش بیشتر به محصولات تان ارائه می دهد.

کنترل طراحی جعبه

کنترل جعبه در طراحی و چاپ جعبه بسیار مهم است، از آن جایی که جعبه ها بعد از چاپ دایکات داده می شوند باید سند خود را به گونه ای آماده کنید که فاصله بین تیغ های برش حداقل ۳ میلی متر باشد. یا این که طوری کار کنید که خط برش دو کار کنار هم روی هم قرار گیرد تا به جای دو تیغ برش، از یک تیغ برش استفاده کنید. چنانچه این کار را انجام دهید از نظر اقتصادی نیز صرفه جویی کرده اید، در غیر این صورت، حتما فاصله بین دو تیغ را باید حداقل ۳ میلی متر قرار دهید و درست اندازه گیری کنید تا کار دقیق در بیاید.

طراحی جعبه محصولات غذایی

طراحی و بسته بندی محصولات غذایی

جعبه های مصرفی در زمینه های مختلف کاربرد دارند، از جمله زمینه های دارویی، مواد غذایی، محصولات آرایشی بهداشتی و مواردی از این قبیل که حساسیت بسیار بالایی از نظر بهداشت بسته بندی دارند.

اصول طراحی جعبه

طراحی جعبه و کارتن انواع محصولات انواع محصولات مختلف، معمولا دارای نکات مهم و اساسی است که باید به آنها توجه کنید:

 • نوع استفاده و کاربرد آن
 • دوام و استحکام بسته بندی برای محافظت از محصول
 • دارا بودن استاندارد های بسته بندی
 • متمایز جلوه دادن محصول نسبت به سایر محصولات
 • نحوه و نوع چیدمان یک محصول
 • زمان مورد نیاز برای مونتاژ و بسته بندی
 • تقسیم بندی درون بسته به چند تکه و یا گروهی برای محصولاتی از این قبیل
 • اقتصادی بودن آن با توجه به امکانات مشتری

مطالعات نشان داده که اگر طراحی به صورت اصولی انجام شود تأثیر بسیار زیادی در کیفیت و میزان فروش یک محصول دارد و باعث افزایش فروش ۱۵ درصدی می شود اما اگر طراحی خارج از این اصول باشد باعث کاهش روش فروش تا ۴۰٪ خواهد شد.

مزایای طراحی جعبه

طراحی جعبه محصولات دارای مزایای بسیار زیادی است. از مزایای آن می توان به موارد زیر اشاره کرد.

طراحی و چاپ جعبه

محافظت فیزیکی

جعبه محصول داخل خود را از هر گونه ضربه، لرزش، فشار، حرارت و … محافظت می کند. یکی از مهمترین نکات در بسته بندی یک محصول نفوذ ناپذیری است، از دیگر وظایف مهم یک بسته بندی حفظ کیفیت محصول درون بسته و همچنین طولانی کردن عمر محصول مورد نظر است.

تبلیغ و بازاریابی

طرح گرافیکی روی بسته وشکل ظاهری بسته در اکثر موارد نقطه عطف فروش است. شرکت های بسته بندی می توانند با یک بسته بندی جذاب و شیک باعث جلب مشتری و افزایش میزان فروش خود شوند.

سهولت

جعبه باید به آسانی قابل توزیع باشد، به راحتی بتوان آن ها را جا به جا کرد، به نمایش گذاشت، باز و بسته کرد و به فروش رساند.

بسته بندی یک سازمان هماهنگ است که تنها با هدف توزیع، انبار و فروش صورت می گیرد. بسته بندی می تواند به عنوان یک عملکرد خدماتی نیز عمل کند که برای به وجود آمدن خود نیاز به وجود یک کالا دیگردارد، همچنین بسته بندی می تواند به عنوان یک عمل کاملا تجاری نیز باشد که بسیار پیچیده، خلاقانه وهنری تولید می شود.

نقاط قوت یا ویژگی های خود را نشان دهید

وسوسه انگیز است که همه اطلاعات را در مورد محصول خود بر روی بسته بندی چاپ کنید، اما متن بیش از اندازه یا تصاویر زیاد باعث ترساندن مشتریان می شود. این امر به ویژه در مورد محصولاتی که درون قفسه درکنار دیگر مارک های رقیب قرار دارند صادق است. مشتریان قصد دارند تمام قفسه را چک به محصول مورد نیاز خود سریع دسترسی پیدا کنند.

در این زمینه باید تحقیقاتی انجام دهید تا اطلاع پیدا کنید که مشتریان دوست دارند چه چیزی را روی جعبه شما ببینند برای نمونه، آیا آنها دوست دارند بدانند این محصول کجا تولید شده است؟ آیا آن ها باید بدانند که چه مقدار زمان طول می کشد یک محصول تولید و به بازار عرضه شود؟

فرض کنید مشتری اطلاعاتی در مورد محصول شما ندارد

تصور کنیم مشتری محصول شما را انتخاب می کند و به پشت آن نگاهی می اندازد؛ شما باید از قبل به این نکته دقت کرده باشید و باید محصول خود را به گونه ای ارائه دهید که مشتری متوجه آن شود.

یا در مواردی که نوع محصول شما متعلق به تمامی افراد باشد، در نهایت باید محصول خود را توضیح دهید و به مشتری نشان دهید که چرا کالای شما ضروری است، چگونه تولید شده است، چگونه مصرف کننده باید از آن استفاده کند و آن را با محصولات دیگر مقایسه کنید. شما قبلا با طراحی جلوی جعبه نظر مشتریان را جلب کرده اید، اکنون می توانید فروش خود را با ثبت جزئیات در پشت آن بیشتر کنید.

چرا  گلبرگ دیزاین؟

به کار گیری افراد متخصص همراه با دانش روز و سالها تجربه در صنعت چاپ، مجموعه گلبرگ دیزاین را بر آن داشته تا خدمات مختلف خود را پس از انواع خدمات چاپ، لیبل، طراحی گرافیک و لوگو، این بار در بخش حساس و پر اهمیت طراحی جعبه و بسته بندی را به مشتریان و تولید کنندگان عزیز ارائه دهد.. اگر به دنبال بهترین طرح ها برای جعبه های بسته بندی صنعتی، دارویی، غذایی و غیره هستید می توانید روی تیم گلبرگ دیزاین حساب کنید چرا که طراحان ما جزو بهترین و ماهرترین افراد در این زمینه هستند

طراحی بسته بندی با کیفیت بصورت اختصاصی

طراحی بسته بندی محصولات باید به صورت کاملا اختصاصی و با کیفیت بالا انجام شود و این کار ملزم به رعایت مواردی می باشد که عبارتند از:

 • همکاری با برند های معتبر
 • قیمت رقابتی
 • تجربه و شناخت از این حوزه
 • سرعت در انجام و تحویل سفارش
 • خدمات و محصولات با هر بودجه

روند همکاری

پس از دریافت کامل سفارش و خواسته شما کارفرمای عزیز، تیم تحقیقاتی مجموعه گلبرگ دیزاین شروع به جمع آوری اطلاعات در جهت طراحی جعبه مناسب می کند. پس از آن تیم طراحی این مجموعه بر اساس اطلاعات جمع آوری شده، شروع به طراحی جعبه از روی کاغذ تا مدل سه بعدی می کند و با تحویل آن به متخصص طراحی و چاپ جعبه، او نیز آن را به مدل اولیه تبدیل کرده و به صورت اولین پیش نمایش به شما ارائه می دهد و در صورت تأیید شما، طرح برای تولید نهایی آماده و به تیراژ مورد نظر می رسد. به صورت کلی روند همکاری گلبرگ دیزاین به شکل زیر می باشد.

 • جمع آوری اطلاعات
 • طراحی روی کاغذ تا مدل سه بعدی
 • تبدیل طرح به مدل اولیه
 • تولید با تیراژ مورد نظر

تخصص ما

گلبرگ دیزاین علاوه بر طراحی بسته بندی جعبه در زمینه طراحی کاتالوگ، طراحی ست اداری،طراحی لیبل  به صورت کاملا تخصصی فعالیت می کند.شما همچنین میتوانید برای تولید انواع جعبه و کارتن به سایت گلبرگ باکس مراجعه کنید و سفارش خود را ثبت نمایید.

نتیجه گیری

در نتیجه می توان گفت که یک بسته ‌بندی ضعیف و همراه نبودن با اصول طراحی جعبه می تواند به طور چشمگیری بر فروش محصول شما تاثیر منفی بگذارد؛ بنابراین همیشه تلاش کنید تا طرحی موفق و مورد پسندی برای بسته‌بندی محصول خود ارائه دهید. با این کار شما می توانید نام برند خود را در ذهن مصرف کننده ها به یادگار بگذارید و همچنین به موفقیت چشمگیری دست پیدا کنید.

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image